Autor Tema: Za Lili  (Posjeta: 4305 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Jeronim

• Administrator
  • Stariji član
  • Ocijenite: +0/-0
  • Spol: Muški
    • Centar zdrave prehrane
Za Lili
« u: 10.02.2012., Petak, 10:36:29 »
Da li znaš što o Violeti Njegač iz Varaždina, aka Eta Lodi?

Offline lila matoko

• Stariji član
  • Ocijenite: +32/-0
  • Spol: Ženski
  • Tu sam, osim ako nisam
Odg: Za Lili
« Odgovori #1 u: 10.02.2012., Petak, 15:07:20 »
Konačno da ti odgovorim,između dva udaha zraka jer za pol sata moram opet van.Poznam jednu Violetu ali znam djevojačko prezime.To je rijetko ime i nisam sigurna da ih ima nekoliko u Vž.Kako mogu znati da je to ona?Reci nešto više.Znam da ima tatu i mamu i da ima dvije noge do poda....reci,prijatelju što , kako, i zašto...pitaš...
 Čuj, imam nekoliko pitnja-iz radoznalosti sam išla na yahoo adresu(jer neznam pobrisati pa još uvijek postoji)i viđe čuda!!!!!Svetlana mi poslala onu stvar bljaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk!!!!!!!!!!Sva sreća da sam prije jela.Kužiš nakon duuuuuugoooooo duuuuugoooo vremena me uključila i poslala e-novine?????U stvari od kad smo izbačeni.Nevjerojatno jako me zanima tvoje mišljenje o toj pišalini koju oni nazivaju ljekovitom.Ali da se zna moja baka koja bi sad imala oko 120 -130 godina rekla je da su tako liječili opekotine....ali brate mili da to piješ :o :o :o :o :o a znamo da danas manje-više svi trošimo nekakve ljekove,jedemo konzerve i kojekakve gluposti SVE je zagađeno i mi sami. A oni su drugačije jeli,pili i nisu uzimali ljekove ni pesticide ni peniciline i ostala......i to je prije ohoho godina možda moglo proči jer za drugo nisu znali....Pa se pitam nije li urin kao i stolica-otpad iz hrane tj.nešto što organizam ne želi pa kako,zašto to unositi natrag u sebe?????????????(volim vidjeti ove glavice na svom komentaru)A opet onda zašto se i izmet(drek) ne stavlja na facu da ljudi budu ljepši,ne namaže na kruh umjesto paštete(jer vjerojatno tu nema konzervansa i onih E čuda) da budu zdraviji i tako to....Nikaj više ne kužim.Ma kažem ti bolje da to ne čitam jer mi onda dolaze svakakve misli....Ma.....boli me za to.Imam ja "tvoje"ulje i dobre savjete i neću se s ovim opterećivati.Ne prođe dan da se ne zahvaljujem što sam te našla!Imam malo vremena pa se raskokodakala ko prava kokoška....nemoj mi naplatiti prostor....
LJ

Offline Jeronim

• Administrator
  • Stariji član
    • Centar zdrave prehrane
« Odgovori #2 u: 10.02.2012., Petak, 17:12:07 »
Violeta je jedna draga osoba, bivša sutkinja iz Varaždina.

Ova Danijela, koja je napisala ovaj članka je moja dobra poznaica iz Šibenika. Pozvao sam je na naš forum pa da znaš, ako bude fajta između vas dvije - ja sam neutralan. ;)

Što se tiče urina, daleko od toga da sam i na tom području neki stručnjak. Meni ima logike činjenca da se od starina savjetovalo popišati ranu radi dezinfekcije. Na koncu ako je mjehur rezervoar otpadnih voda, u kojem imaš svkakvih otrova, onda ima logike vjerovati da tijelo proizvodi tvari koje nas štite od toga i da su te tvari vrlo korisne. Isto tako vrlo je vjerjatno da u mjehuru žive određene korisne bakerije koje nas isto tako štite slično kako što na našoj koži imaš tko zna koliko korisnih vrsta bakterija koje se hrane odumrlom kožom i tako rade piling. S druge strene te bakterije su izuzetno neprijateljski raspoložene prema drugim bakterijama koje nas pokušavaju napasti. Naše dobre bakterije ih potamane jer ne žele konkurenciju. Zato, ako se previše peremo, pogotovo dezinfekcijskim sapunima samo si možemo napraviti veću štetu, po onoj narodnoj - čistoća je pola zdravlja, a šporkica druga polovica. :)

Offline lila matoko

• Stariji član
  • Tu sam, osim ako nisam
« Odgovori #3 u: 10.02.2012., Petak, 20:08:51 »
Ajoj!briši ovo prije nego vidi da je ne uvrijedim!
A-a nebi ja imala okršaje s tvojim prijateljima.Tvoji prijatelji -moji prijatelji ako ti uvažavaš njihovo mišljenje onda ću i ja ali brate mili, radije ću popiti prošek....
LJ

Offline lila matoko

• Stariji član
  • Tu sam, osim ako nisam
« Odgovori #4 u: 10.02.2012., Petak, 22:52:41 »
Neznam citirati što si napisao (moraš me poučiti i tome)"ako bude fajta"??????????????????????????????ima li ta riječ na naški???fajer je eventualno neki oblik vatre(stari dobri engleski)ali fajta.Nije li to zabuna pa si htio napisati fata?Tj.Fata iz Šibenika???
LJ

Offline Jeronim

• Administrator
  • Stariji član
    • Centar zdrave prehrane
« Odgovori #5 u: 11.02.2012., Subota, 10:07:11 »
Ajoj!briši ovo prije nego vidi da je ne uvrijedim!
A-a nebi ja imala okršaje s tvojim prijateljima.Tvoji prijatelji -moji prijatelji ako ti uvažavaš njihovo mišljenje onda ću i ja ali brate mili, radije ću popiti prošek....

Nemoj se ti radi nje brinuti. Ona ti je skroz OK osoba. Neće se niko na tebe ljutiti. Samo neka proba čut će me.  :)

Offline Jeronim

• Administrator
  • Stariji član
    • Centar zdrave prehrane
« Odgovori #6 u: 11.02.2012., Subota, 10:12:50 »
Neznam citirati što si napisao (moraš me poučiti i tome)"ako bude fajta"??????????????????????????????ima li ta riječ na naški???fajer je eventualno neki oblik vatre(stari dobri engleski)ali fajta.Nije li to zabuna pa si htio napisati fata?Tj.Fata iz Šibenika???

a) Odeš na poruku koju želiš citirati i onda klikneš na link Citat koji se nalazi na vrhu te poruke. Tu onda dobiješ uglate zagrade u kojima piše "quote" i "/quote" a između kojih je cijeli tekst promatrane poruke na koju odgovaraš. Od citiranog teksta ostaviš samo ono što je relevantno za tvoj odgovora ostalo obrišeš dok svoj odgovor pišeš u produžetku citiranog teksta. Ako nešto želiš popraviti nakon što si poruku već poslala možeš izmjene napraviti tako da je kod svoje poruke klikneš na link Uredi i onda mijenjaš.

b) Fajt (fight) znači boriti se. 
« Zadnja izmjena: 11.02.2012., Subota, 10:17:03 od Jeronim »

Offline lila matoko

• Stariji član
  • Tu sam, osim ako nisam
« Odgovori #7 u: 11.02.2012., Subota, 12:17:51 »
 :) :) :) :) :) :) :-*
LJ

Offline Jeronim

• Administrator
  • Stariji član
    • Centar zdrave prehrane
« Odgovori #8 u: 11.02.2012., Subota, 17:28:05 »
Konačno da ti odgovorim,između dva udaha zraka jer za pol sata moram opet van.Poznam jednu Violetu ali znam djevojačko prezime.To je rijetko ime i nisam sigurna da ih ima nekoliko u Vž.Kako mogu znati da je to ona?Reci nešto više.Znam da ima tatu i mamu i da ima dvije noge do poda....reci,prijatelju što , kako, i zašto...pitaš...
 Čuj, imam nekoliko pitnja-iz radoznalosti sam išla na yahoo adresu(jer neznam pobrisati pa još uvijek postoji)i viđe čuda!!!!!Svetlana mi poslala onu stvar bljaaaaaaaaaaaaaaaaaaaakkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk!!!!!!!!!!Sva sreća da sam prije jela.Kužiš nakon duuuuuugoooooo duuuuugoooo vremena me uključila i poslala e-novine?????U stvari od kad smo izbačeni.Nevjerojatno jako me zanima tvoje mišljenje o toj pišalini koju oni nazivaju ljekovitom.Ali da se zna moja baka koja bi sad imala oko 120 -130 godina rekla je da su tako liječili opekotine....ali brate mili da to piješ :o :o :o :o :o a znamo da danas manje-više svi trošimo nekakve ljekove,jedemo konzerve i kojekakve gluposti SVE je zagađeno i mi sami. A oni su drugačije jeli,pili i nisu uzimali ljekove ni pesticide ni peniciline i ostala......i to je prije ohoho godina možda moglo proči jer za drugo nisu znali....Pa se pitam nije li urin kao i stolica-otpad iz hrane tj.nešto što organizam ne želi pa kako,zašto to unositi natrag u sebe?????????????(volim vidjeti ove glavice na svom komentaru)A opet onda zašto se i izmet(drek) ne stavlja na facu da ljudi budu ljepši,ne namaže na kruh umjesto paštete(jer vjerojatno tu nema konzervansa i onih E čuda) da budu zdraviji i tako to....Nikaj više ne kužim.Ma kažem ti bolje da to ne čitam jer mi onda dolaze svakakve misli....Ma.....boli me za to.Imam ja "tvoje"ulje i dobre savjete i neću se s ovim opterećivati.Ne prođe dan da se ne zahvaljujem što sam te našla!Imam malo vremena pa se raskokodakala ko prava kokoška....nemoj mi naplatiti prostor....

Tek sam sada do kraja pročitao ovaj tekst o urinoterapiji tako da moj raniji osvrt smatraj tek mojim rezmišljanjem koje ima veze prije s naslovom teksta a ne s cijelim tekstom. Ne znam što da kažem. I meni je gadljivo razmišljati o nekakvoj terapiji u kojoj bi gladovao i pio vlastitu pišaku. Osim toga ovi slučajevi što ih navodi Danijela premalo ih je i podaci o njima su prešturi da bi ih se moglo uzeti kao nedvojbenu istinu. Na koncu iz članka se može steći dojam da je mokraća esencija kvalitete. Pa ako je tako ne znam zašto je onda tijelo uopće izbacuje. Ja i dalje vjerujem da u mokraći ima korisnih tvari, čak mi je prihvatljiva i ideja o masaži s urinom ali mi je cio članak previše alternativan...

Offline lila matoko

• Stariji član
  • Tu sam, osim ako nisam
« Odgovori #9 u: 11.02.2012., Subota, 17:38:17 »
Čuj,što ti mislio o ovome:Zanima me što će mi se dogoditi ako se taj moj odgovor pošalje na Svetlaniin forum na te komentare?Ja neznam to napraviti ali ti znaš i možeš.Počni s onim bljak....naravno ako ti to želiš,ak ne nikom nikaj....
LJ

Offline Jeronim

• Administrator
  • Stariji član
    • Centar zdrave prehrane
« Odgovori #10 u: 11.02.2012., Subota, 17:42:29 »
Čuj,što ti mislio o ovome:Zanima me što će mi se dogoditi ako se taj moj odgovor pošalje na Svetlaniin forum na te komentare?

Kako ne bi znala... Pa na isti način kako si to radili i dok smo se spominali na njenom forumu. Osim toga ima jedna druga stvar a to je da ona može jano vidjeti s kojeg je kompjutora poruka poslana. Zato, ako želiš, pošalji poruku pa gledaj što će iz toga izaći.

Offline lila matoko

• Stariji član
  • Tu sam, osim ako nisam
« Odgovori #11 u: 11.02.2012., Subota, 17:47:39 »
Ma da poonooovo pišem to sve?Morat ću prepisati svoj odgovor na papir pa s papira na njen forum...a ti bi to mogao samo tak....puf....s čarobnim štapićem a da li će to biti u redu? i da li i tebe zanima reakcija?
LJ

Offline lila matoko

• Stariji član
  • Tu sam, osim ako nisam
« Odgovori #12 u: 11.02.2012., Subota, 17:59:53 »

spominali
[/quote]
Sad me zanima kako će ovo ispasti.Ako nije dobro pokušat ću ponovo.Pa zadivljena sam da se znaš spominati...i ćakulati...
LJ

Offline Jeronim

• Administrator
  • Stariji član
    • Centar zdrave prehrane
« Odgovori #13 u: 11.02.2012., Subota, 18:01:50 »

spominali
Sad me zanima kako će ovo ispasti.Ako nije dobro pokušat ću ponovo.Pa zadivljena sam da se znaš spominati...i ćakulati...
[/quote]

sad još ispred riječi spominali dodaj još jednu riječ quote (u zagradama) ali bez kose crte.

Offline lila matoko

• Stariji član
  • Tu sam, osim ako nisam
« Odgovori #14 u: 11.02.2012., Subota, 18:08:22 »
 spominali
Citat:
bez kose crte >:(
LJ

Offline lila matoko

• Stariji član
  • Tu sam, osim ako nisam
« Odgovori #15 u: 12.08.2012., Nedjelja, 22:41:39 »
Eeeeeeeeeejjjj Jeronime! Čitajući ovo sad nakon nekoliko stoljeća....hahahhhahhahahahahaha krepala sam od smijeha....Ma i inače se uvijek iznova smijem, ne ...već prasnem u smijeh kad se sjetim "uriniranja"hahahhaahahahaha......
i ono   :"Nitko ne smije da me dirne jer će s tobom imati posla...." baš slatko...Pravi zaštitnik nema što!
LJ