Autor Tema: Pretilost i klopka masnoće  (Posjeta: 869 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Jeronim

• Administrator
  • Stariji član
  • Ocijenite: +0/-0
  • Spol: Muški
    • Centar zdrave prehrane
Pretilost i klopka masnoće
« u: 13.01.2015., Utorak, 00:15:48 »
Evo copy/paste s facebooka od 13.01.2015.

Epidemija pretilosti,

Na "svakom koraku" se priča o pretilosti, svako malo osvane neka nova dijeta koja obećava rješenje problema, a ako pogledamo na ulicama (pogotovo američkih gradova) je sve više morbidno debelih osoba. Ja, osobno, znam koliko to može biti velik problem budući da sam imao sestru koja je od djetinjstva trpjela od problema debljina i na koncu ju je ta debljina koštala života, doslovno. S druge strane kako prići nekome koga ne poznajete osobno i reći mu "Čuj, ja ti imam rješenje."?

Nedavno sam napravio takav eksperiment i rezultat je bio očekivan, tipa: "Joj, kako ste vi nepristojni."

Što se iz toga dade zaključiti? Ja zaključujem da osoba smatra da je moja inicijativa bila motivirana željom da provociram ili da povrijedim, a ne da pomognem. Također zaključujem da takva osoba polazi iz pozicije da joj ne mogu pomoći. Ja, ako imam neki problem kojeg ne mogu riješiti, a naiđem na osobu za koju pretpostavljam da ga može riješiti, pristupit ću joj i tražit ću pomoć. To s druge strane kazuje koliko ljudi na podsvjesnoj razini vjeruju da mi razne dijete (ne)mogu pomoći. Istina, većina toga što se nudi je ili neučinkovita ili slabo učinkovita, tako da ovaj stav odbijanja i nije bez vraga. No ZONA im itekako može pomoći. I ne samo da je moguće dovesti svoju težinu u idealne okvire već je to moguće bez prevelikog napora, bez patnje i bez odricanja koja graniče s herojstvom. I nije bitno da li imate deset ili sto kilograma suviška. Glavna stvar koju treba učiniti je eliminirati "klopku masnoće". Da ne bih dalje duljio pogledajte ovu stranicu:

http://www.ozdravimo.info/privremeno/klopka.html