Autor Tema: Još jedan zonski obrok  (Posjeta: 4944 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline lila matoko

• Stariji član
  • Ocijenite: +32/-0
  • Spol: Ženski
  • Tu sam, osim ako nisam
Još jedan zonski obrok
« u: 08.11.2012., Četvrtak, 17:45:36 »
 :)Pozzzzzzzz....
Evo mene nakon skoro 10 dana boleštine.Gadura mi se uvukla u trbuh i nije me puštala!!! :'(To se vidi po slici kako me izmorilo to! ;)Muku sam mučila kako ostati u zoni,pravilno se hraniti i ostati živa!A ništa nisam mogla jesti ,zato sam te zamolila da odaš tajnu jogurta.Ovih dana skoro pa mi je to bio izvor života.Danas sam prvi put pojela nešto malo čak i mesa.Na koliko sam sada kila ... :o :o :o bolje da i ne govorim jer će prof.Baltazar opet mahati svojim prstićem! >:( Malo sam se igrala s kalkulatorom i vagom i dobila nešto super meni finoooooo!Na ovo bih se mogla priviknuti.Vidi se da mi je dobro čim toliko piskaram.Evo kako je to izgledalo...Jeronime molim te ispravi ako nije nešto dobro.Ja sam to računala pod obrok od 3-3-3.
Iako je iznos P=2,9,  UH=2,8,   M=3,   GO=1270  Mislim da je to u redu.Sad samo čekam tvoj "blagoslov". ;)

200 g jogurta , 1% (Domaći uradak)
100 g sira običnog kravljeg
 30 g  banane
 30 g jabuke
 25 g "BIJELOG GROŽĐA" Malo glupo je što je to par bobica (8) ali tako mi je falilo za proračun
   6 g (1 žlica) mljevenog prepečenog sezama
   3 koštice badema
Inače volim cimet pa sam malčice posipala...Sad mi palo na pamet! Pa možda bi i đumbir pasao! ???Svakako ću probati!
To sam sve štapnim mikserom smutila.Mmmmmmmmmm jako fino. :)
LJ

Offline lila matoko

• Stariji član
  • Tu sam, osim ako nisam
Odg: Još jedan zonski obrok
« Odgovori #1 u: 09.11.2012., Petak, 12:52:45 »
E.... da.... Dobro je i s đumbirom.Volim ljutkasto...
Nego da još napomenem.Od tih namirnica dobijem 4 dl.I to mi je super jer mogu prilagoditi koliko mogu pojesti(popiti).Tako da uzmem dio pa mi bude 1-1-1 ,a ostalo takođe rasporedim kako mi paše.A super mi je iz još jednog razloga.Može se uliti u flašicu i uzeti sa sobom kao mali međuobrok ili cijeli obrok od 3-3-3!
Ako je netko od vas skrivenih čitača ovo probao molim vas javite se da čujem jel i vama dobro kao i meni.Vanja , nadam se da si ti probala,a Duby sigirno je...A ljeti kad budu jagode,breskve....
LJ

Offline Jeronim

• Administrator
  • Stariji član
  • Ocijenite: +0/-0
  • Spol: Muški
    • Centar zdrave prehrane
« Odgovori #2 u: 09.11.2012., Petak, 18:43:30 »
E.... da.... Dobro je i s đumbirom.Volim ljutkasto...
Nego da još napomenem.Od tih namirnica dobijem 4 dl.I to mi je super jer mogu prilagoditi koliko mogu pojesti(popiti).Tako da uzmem dio pa mi bude 1-1-1 ,a ostalo takođe rasporedim kako mi paše.A super mi je iz još jednog razloga.Može se uliti u flašicu i uzeti sa sobom kao mali međuobrok ili cijeli obrok od 3-3-3!
Ako je netko od vas skrivenih čitača ovo probao molim vas javite se da čujem jel i vama dobro kao i meni.Vanja , nadam se da si ti probala,a Duby sigirno je...A ljeti kad budu jagode,breskve....

Ja nisam probao, ali meni je dobro i ovako.  ;)

Offline lila matoko

• Stariji član
  • Tu sam, osim ako nisam
« Odgovori #3 u: 09.11.2012., Petak, 22:00:06 »
Snježo jesi li me našla?
LJ

Offline Snješka

• Nov(a)
  • *
« Odgovori #4 u: 09.11.2012., Petak, 22:04:38 »
Ok tu sam  :). Pa nije te baš teško naći, čini se kako si na ovom forumu ko doma  ::)

Offline lila matoko

• Stariji član
  • Tu sam, osim ako nisam
« Odgovori #5 u: 09.11.2012., Petak, 22:07:45 »
Da, draga dobro si zaključila.Doma sam. Tu sam od prvog dana.
LJ

Offline Snješka

• Nov(a)
  • *
« Odgovori #6 u: 09.11.2012., Petak, 22:18:44 »
Čini mi se vrlo zanimljiv ovaj tvoj "Još jedan zonski obrok"  :)  Naravno treba ga isprobati za potpun dojam ;) ... pošto sam ja nova u ovoj vrsti prehrane i probala tek nekoliko zonskih obroka.

Offline lila matoko

• Stariji član
  • Tu sam, osim ako nisam
« Odgovori #7 u: 13.02.2013., Srijeda, 00:19:25 »
Evo mene da opet pobrišem prašinu s jednim novim receptom... Neko vrijeme sam samo razmišljala a onda sprovela u djelo. Iako sam mislila da će to ispasti "fuj.... bljak.... " ali na moje iznenađenje........ bilo mi je dobro. Probajte i vi "šetaći kroz zonu......." samo trebate nabaviti bjelanjke u prahu a tu negdje i piše gdje i kako....Dakle recept...

200  g mlijeka 1,0%
   5   g maslinovog ulja
 25   g zobenih pahuljica
 15   g bjelanjaka u prahu
GO je 1850
To je obrok od 3 3 3  bloka

Ali ako netko voli slatko napravila sam ovako
200 g mlijeka
    5 g kakao praha
 10  g zobenih pahuljica
   7 g  maslinovog ulja
 15 g meda
GO je 2130
Postupak je isti, onako kako je Jeronim napisao kako se kuhaju pahuljice. Kada se to malo ohladilo, ja sam ostavila oko pet minuta pa dodala bjelanjke u prahu. Onako direkt sam šupila u nutra i mješala.
E sad to je obrok od 3,6 bloka

Jere, prijatelju, učitelju........ molim te provjeri je li to u redu. Ne mislim samo na kalkulatoru.... isprobaj ...
 :)
LJ

Offline Jeronim

• Administrator
  • Stariji član
    • Centar zdrave prehrane
« Odgovori #8 u: 15.02.2013., Petak, 17:51:44 »
Jere, prijatelju, učitelju........ molim te provjeri je li to u redu. Ne mislim samo na kalkulatoru.... isprobaj ...
 :)

Kaj se tu ima kontrolirat ako si ga ti sastavila?   :D

Offline lila matoko

• Stariji član
  • Tu sam, osim ako nisam
« Odgovori #9 u: 12.11.2013., Utorak, 16:31:13 »
Evo nešto novo. Obzirom da mi klasična palačinka od bjelanjaka u prahu već pomalo dosadila probala sam smučkati nešto drugo. Jaaako mi je dobro i mislim da bih to mogla jesti svaki dan. Nadam se da ćeš i ti probati.

18    g bjelanjaka u prahu

200  g mlijeka, naravno malomasnoga

To sam sve smučkala u flašici s malo soli. U tavu sam stavila  7 g maslinovog ulja natočila na toplo ulje u tavu i mješala. Ispalo je izvrsno. K tome sam poslije pojela 150 g jabuke.
To je  3 bloka a GO je 1394.     
LJ

Offline Jeronim

• Administrator
  • Stariji član
    • Centar zdrave prehrane
« Odgovori #10 u: 21.11.2013., Četvrtak, 12:47:51 »
Evo nešto novo. Obzirom da mi klasična palačinka od bjelanjaka u prahu već pomalo dosadila probala sam smučkati nešto drugo. Jaaako mi je dobro i mislim da bih to mogla jesti svaki dan. Nadam se da ćeš i ti probati.

18    g bjelanjaka u prahu

200  g mlijeka, naravno malomasnoga

To sam sve smučkala u flašici s malo soli. U tavu sam stavila  7 g maslinovog ulja natočila na toplo ulje u tavu i mješala. Ispalo je izvrsno. K tome sam poslije pojela 150 g jabuke.
To je  3 bloka a GO je 1394.   

Probao sam. Dobro je.  :)

Offline lila matoko

• Stariji član
  • Tu sam, osim ako nisam
« Odgovori #11 u: 22.11.2013., Petak, 18:06:57 »
 :o
Joj, zaboravila sam napomenuti da je dobro staviti i žličicu sezama na onaj način kako si opisao. Kak mi paše si ja stavim. Ponekad samo "posolim" po tome, a ponekad stavim u mučkalicu i tako ispečem. Stvarno je supač taj sezam!
Danas sam probala po svemu tome posipati tj. preliti s pola limuna, primoštenskoga, kiselo je ali meni je baš fora. Neobično, ali mi je dobro. I zdravo, samo neznam, Jere da li da tu polovicu limunovog soka stavim na vagu radi UH? Ili je to beznačajno?
Znam, sad buš me pital a kaj ja mislim! Nikaj ne mislim zato te i pitam! Meni je onako pola-pola. I je za mjeriti i nije... ;D Nekako mi se čini da je to otprilike jedan zalogaj jabuke manje.
Znači zanemarivo malo.
LJ

Offline Jeronim

• Administrator
  • Stariji član
    • Centar zdrave prehrane
« Odgovori #12 u: 22.11.2013., Petak, 22:29:28 »
Jere da li da tu polovicu limunovog soka stavim na vagu radi UH? Ili je to beznačajno?...

Da, mislim da je to zanemarivo.

Offline lila matoko

• Stariji član
  • Tu sam, osim ako nisam
« Odgovori #13 u: 16.02.2014., Nedjelja, 19:37:28 »
Pozdrav, Jeronime!  :)
    Nedugo smo pričali o izmjeni i dopuni kalkulatora. Voljela bih ako je moguće da to poštelaš, jer imam malih tehničkih poteškoća s vaganjem,  a već od prije mi neke namirnice izgledaju suvišne jer se ponavljaju. Što misliš kada bi to mogao srediti?
« Zadnja izmjena: 18.02.2014., Utorak, 21:25:27 od Jeronim »
LJ

Offline lila matoko

• Stariji član
  • Tu sam, osim ako nisam
« Odgovori #14 u: 16.01.2015., Petak, 22:36:28 »
Pošto volim đumbir, evo dijetna juhica od mrkvice i đumbira sa proteinskim prahom.
LJ