Autor Tema: Vanja  (Posjeta: 4336 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Vanja

• Nov(a)
  • *
  • Ocijenite: +0/-0
  • Spol: Ženski
Vanja
« u: 23.10.2012., Utorak, 11:31:06 »
Nemam još svjedočanstvo za ispričati, samo želim započeti "svoju priču" tj. ovdje pisati o svom iskustvu prehrane u zoni. Prije nekoliko godina sam nakratko bila u zoni, pa neznam zašto prestala i sad me evo natrag, jer samo ovako mogu riješiti moje probleme, a to su visoki tlak, veliki višak kg, hypotireoza... pisati ću povremeno koje promjene se događaju od kad sam u zoni. Zasad imam reći da sam 20-ak dana u zoni i dobro sam  :).

Nastavlja se....

Offline lila matoko

• Stariji član
  • Ocijenite: +32/-0
  • Tu sam, osim ako nisam
Odg: Vanja
« Odgovori #1 u: 23.10.2012., Utorak, 12:44:10 »
Lijepo da si se javila, Vanja.Pa više puta se javi i nekim receptom u zoni.Naime imam prijateljicu koja je vegetarijanka pa je pomalo teško složiti neki obrok.Pa ako imaš ideju....dobro bi došla.
LJ

Offline Vanja

• Nov(a)
  • *
« Odgovori #2 u: 24.10.2012., Srijeda, 13:11:06 »
Ah, loša sam ja kuharica, smotana i totalno bez ideja, koristim recepte iz Hrvatske kuharice u zoni, ali ako na nešto naletim, šaljem naravno.

Offline lila matoko

• Stariji član
  • Tu sam, osim ako nisam
« Odgovori #3 u: 24.10.2012., Srijeda, 20:56:12 »
 :) Nemoj "naletavati" ajd nešto izmisli.... izvaži...baci u lonac i nama neku mrvicu od toga...Plizzzzzzzzzzzz :'(
LJ

Offline Jeronim

• Administrator
  • Stariji član
  • Spol: Muški
    • Centar zdrave prehrane
« Odgovori #4 u: 24.10.2012., Srijeda, 22:57:37 »
Ah, loša sam ja kuharica, smotana i totalno bez ideja, koristim recepte iz Hrvatske kuharice u zoni, ali ako na nešto naletim, šaljem naravno.

Mislim da je najjednostavniji način krenuti od nekog jela koje voliš ili vole tvoji ukućani pa onda provjeriti koliko je daleko od zone i pokušati ga uzonirati.

Offline lila matoko

• Stariji član
  • Tu sam, osim ako nisam
« Odgovori #5 u: 05.11.2012., Ponedjeljak, 22:53:18 »
 :)Moram reći nešto što sam primjetila  ??? ??? ??? ....dobro je iskustvo. :) :)U stvari radi se o ribljem ulju.Nisam to primjetila do sad....Bila sam sklona modricama.Malo se negdje stisnem i odmah plavo...Uzimala sam riblje ulje Enervit.Već neko vrijeme ne uzimam....(zbog svjetske krize nemam za.... ::) ::) Aman) i opet modrice...nisam obračala pažnju prije,ali sad mi palo na pamet kako je to povezano.A jednom me piknula osa ... i kako volim eksperimentirati.... namazala sam s ribljim uljem.Kao da se ništa nije dogodilo.Mala pala s biica... namazala koljeno ribljim uljem sutradan ništa...No, malo je preskupo da se stavlja  ovako izvana...ali... samo sam se htjela uvjeriti...Jesam!
LJ

Offline Jeronim

• Administrator
  • Stariji član
    • Centar zdrave prehrane
« Odgovori #6 u: 05.11.2012., Ponedjeljak, 23:15:13 »
Prije mjesec dana Vanja mi je prvi put poslala mjere kako bih joj izračunao postotak tjelesnih masnoća, nemasnu tjelesnu masu i broj blokova hrane koje treba konzumirati na dnevnoj bazi. Tada sam je zamolio da mi nakon mjesec dana ponovo pošalje izmjerene vrijednost i da tu praksu ne prekida. Tako mi je danas poslala nove izmjerene vrijednosti. Jasno mi je da joj nije bilo jednostavno izaći sa svojim problemom ranije, mada nam ga je ovdje već natuknula. Naime, prije mjesec dana Vanja je imala 120 kg, na svojih 169 cm visine, što znači da je imala dvostruko više kilograma nego bi idealno trebala imati. Moja prognoza je bila da će joj trebati 20 mjeseci da stigne na idealnih 60 kg. Današnji rezultati su izvrsni i ovdje ću ih analizirati (naravno uz Vanjino dopuštenje).

4.10.2012.             5.11.2012.
Težina                            120 kg                   116 kg
Struk                              117 cm                  110 cm
Bokovi                            129 cm                  122 cm
KTA                                1,55                       1,55
Tjelesne masnoće            54,8%=65,8 kg      49,9%=56,7 kg
Nemasna masa                54,2 kg                  59,3 kg
Br. blokova                      15                         16

A sad mala analiza da vidite zašto su ovo idealni rezultati. Vidljivo je da je Vanja na vagi izgubila "samo" 4 kg. Međutim ako usporedite kolika je promjena tjelesnih masnoća i nemasne tjelesne mase u kilogramima vidjet ćete da je izgubila ukupno gotovo 9 kg tjelesnih masnoća i pri tome je dobila 5 kg mišićne mase. I jedno i drugo su izvrsni rezultati. Razlog ovoj promjeni leži u tome što je, što radi zone, što radi konzumiranja ribljeg ulja, Vanja uspjela isključiti klopku masnoće koja većinu kalorija iz hrane pretvara u masnoće i deponira ih u masnim stanicama a istovremeno ne dopušta trošenje tih masnoća za proizvodnju ATP-a (adenozin trifosfata - stanične energije). Kao što možete vidjeti mada je u fazi mršavljenja količina hrane koju u naredih mjesec dana treba uzimati je veća za jedan blok. To je zato što joj se povećala nemasna tjelesna masa a broj blokova hrane se određuje iz samo dva parametra: nemasna masa i KTA (koeficijent tjelesnih aktivnosti - vidi: http://www.hermes-zdravlje.info/brojblokova.html). A sada pozivam Vanju da sama opiše kako se osjećala tijekom proteklih mjesec dana... da li je gladovala, kakva joj je bila bilanca energije... itd. 

« Zadnja izmjena: 05.11.2012., Ponedjeljak, 23:38:16 od Jeronim »

Offline lila matoko

• Stariji član
  • Tu sam, osim ako nisam
« Odgovori #7 u: 05.11.2012., Ponedjeljak, 23:20:44 »
Vanja BRAVO,BRAVO SVAKA ČAST!! RADUJEM SE ! STVARNO JAKO MI JE DRAGO!!!!
LJ

Offline Jeronim

• Administrator
  • Stariji član
    • Centar zdrave prehrane
« Odgovori #8 u: 05.11.2012., Ponedjeljak, 23:36:48 »
:)Moram reći nešto što sam primjetila  ??? ??? ??? ....dobro je iskustvo. :) :)U stvari radi se o ribljem ulju.Nisam to primjetila do sad....Bila sam sklona modricama.Malo se negdje stisnem i odmah plavo...Uzimala sam riblje ulje Enervit.Već neko vrijeme ne uzimam....(zbog svjetske krize nemam za.... ::) ::) Aman) i opet modrice...nisam obračala pažnju prije,ali sad mi palo na pamet kako je to povezano.A jednom me piknula osa ... i kako volim eksperimentirati.... namazala sam s ribljim uljem.Kao da se ništa nije dogodilo.Mala pala s biica... namazala koljeno ribljim uljem sutradan ništa...No, malo je preskupo da se stavlja  ovako izvana...ali... samo sam se htjela uvjeriti...Jesam!

Hvala na ovom upozorenju.

Offline Vanja

• Nov(a)
  • *
« Odgovori #9 u: 06.11.2012., Utorak, 07:31:19 »
Znala sam da će Jeronim to super napisati.

Lila matoko hvala na čestitkama i moram priznati, zanimljivo je ovo s ribljim uljem i modricama, ja sam poznata po tome da dobijem modricu "ako me krivo pogledaš", evo mjesec dana pijem riblje ulje pa ću pratiti situaciju.

A šta da kažem o prvih mjesec dana u zoni? Super mi je, baš nikad nisam gladna, energije svaki dan imam sve više, koža lica mi je čišća.... odlično sam, nisam euforična, stvarno mi je dobro.

nastavlja se.....

Offline Jeronim

• Administrator
  • Stariji član
    • Centar zdrave prehrane
« Odgovori #10 u: 06.11.2012., Utorak, 18:09:58 »
... koža lica mi je čišća....

Baš sam danas mislio o utjecaju zone i ribljeg ulja na izgled kože. Ne samo da se koža čisti (jedan od razloga je snižavanje upale u koži) već možete očekivati i efekt zatezanja kože lica. Razlog je povećana proizvodnja kolagena koji koži daje elastičnost. Dr. Sears u jednoj od knjiga opisuje slučaj žene kojoj njena kozmetičarka "nije vjerovala" da nije bila na face liftingu, koliko je velika bila promjena u izgledu kože nakon nekoliko mjesece ovakve prehrane. Ovo osobito važi za osobe koje uzimaju veće doze ulja - 5 grama i više. Predlažem damama, koje uzimaju 5 grama dnevno, ili više, posjete kozmetičarku sada i zamole je da proba zapamtiti kakav vam je ten, kako bi mogla usporediti s izgledom za nekoliko mjeseci. Bilo bi zgodno da nam o tome prenesete svoje iskustva i zapažanja.

Offline Jeronim

• Administrator
  • Stariji član
    • Centar zdrave prehrane
« Odgovori #11 u: 21.04.2013., Nedjelja, 17:40:33 »
Bok Vanja,

Volio bih da nam malo opišeš što se događalo s tvojim zoniranjem i kave si rezultate postigla otkad nismo ovako komunicirali preko foruma.